Smaki Indii

Jesteśmy pasjonatami indyjskiego jedzenia i chcemy podzielić się z Tobą jego sekretami. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię tym do poznawania nowych potraw, próbowania różnych wariantów znanych Ci już dań i czerpania kulinarnych inspiracji, które sprawią, że pokochasz smaki Indii tak mocno jak my.

Tradycyjne indyjskie smaki
Indie to niezwykle kolorowy kraj kulinarnych poszukiwań, w których mieszają się kulturowo-religijne kontrasty. To, co łączy poszczególne regiony, to umiłowanie do zbierania się całej rodziny przy jednym stole, które zamienia zwykłe posiłki w swoiste ceremoniały. Poznaj tradycyjne smaki Indii i nie wahaj się czerpać z nich kulinarne inspiracje. Naprawdę warto!
Przewodnik po indyjskich przyprawach
Sekret wyjątkowego smaku i aromatu indyjskiej kuchni tkwi w umiejętnym łączeniu przypraw. To, w jaki sposób są dodawane do przyrządzanych dań, jest zróżnicowane regionalnie. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po świecie aromatycznych przypraw używanych na co dzień w Indiach.
Niezbędnik kulinarny
Kuchnia indyjska jest jedną z najzdrowszych na świecie. Bazuje na naturalnych i nieprzetworzonych składnikach, które nadają potrawom pysznego, oryginalnego smaku. Sprawdź, czy znasz wszystkie niezbędne składniki indyjskiej sztuki kulinarnej.
Kulinarna mapa Indii
Indie zamieszkują liczne narodowości, wyznawcy wielu kultur i religii. Taka jest też i kuchnia indyjska: fascynująca, urozmaicona, kolorowa. Wybierz się z nami w kulinarną podróż i poznaj wszystkie smaki Indii!
Historia Indii od kuchni
Na obecną postać kuchni indyjskiej wpływ miały nie tylko historia, geografia kraju, piękne krajobrazy i tradycje regionów, ale i kultura oraz religia napływającej z całego świata ludności. Dowiedz się więcej o historii indyjskiej kuchni!
Święta i festiwale w Indiach
W Indiach jedzenie, kultura, religia i festiwale regionalne są ze sobą ściśle powiązane. Najważniejsze święta odbywają się w czasie wyznaczanym przez indyjski kalendarz księżycowy lub kalendarz muzułmański. Poznaj najciekawsze indyjskie święta i festiwale.